Co wyróżnia gitary Tramontane, to wyjątkowa czułość na artykulację, za czym stoi uważny dobór i kombinacja drewna. Używamy świerku sitkajskiego, czerwonego cedru, mahoniu i palisandru.
Najlepszy świerk sitkajski posiada wąskie i gęste słoje, co owocuje ostrym, dynamicznym brzmieniem. Charakter ten zmienia się oczywiście w interakcji z mahoniem lub palisandrem, ale w każdej sytuacji najważniejszą cechą pozostaje klarowność i piękno brzmienia. 

Czerwony cedr posiada wiele zalet. Po pierwsze: nadaje gitarze ciepłego, głębokiego brzmienia, z idealną równowagą pomiędzy basem i środkiem, bez utraty precyzji górnego pasma. Idealnie stapia się on brzmieniowo z tyłem i bokami instrumentu, co jest bardzo dużym plusem. Czerwony cedr w połączeniu z mahoniem lub palisandrem wydobywa z instrumentu naturalną, ciepłą barwę, zarówno w brzmieniowo i wizualnie. 

Drewno mahoniowe zapewnia szyjkom idealne przenoszenie dźwięku do korpusu. Dodaje to brzmieniu tak ważnego naturalnego rezonansu. Dzięki niemu otrzymujemy sustain i głębię - czyli ważne walory akustyczne. Wykonanie płyty tylnej i boków z mahoniu jest najlepszym sposobem na podkreślenie niskiego środka. Nadaje to naszym gitarom naturalny i głęboki warkot i uczucie że korpus gitary idealnie rezonuje z ciałem muzyka, co bardzo wzbogaca doświadczenie gry. 

Jeśli chodzi o podstrunnice, to wybieramy najlepszy palisander: idealnie wysuszony i ustabilizowany, o prostym układzie słojów i ciemnym kolorze. Najładniejsze kawałki tego drewna wykorzystujemy na produkcję boków i tylnej płyty. Palisander wyróżnia się spomiędzy innych gatunków drewna precyzją i dynamiką i głębią brzmienia bez utraty ciepłego pasma środkowego. Jest to najlepszy budulec – egzotyczny, szlachetny i cudowny! 

Poza samym doborem drewna, ważnym elementem gitar jest schemat ożebrowania. Pozwala on brzmieniu oddychać i poruszać się w określonym kierunku, zapewniając równocześnie stabilność instrumentu i najlepszy rezonans. W każdej gitarze LÂG konsekwentnie wykorzystujemy sztywne, proste i stabilne elementy ożebrowania. 

Dziękuję Wam za poświęcenie czasu na zapoznanie się z ofertą gitar akustycznych LÂG i z serią Tramontane. Mamy nadzieję, że wypróbujecie gitary Tramontane u najbliższego dystrybutora i odnajdziecie Wasz idealny model. Doceniamy jak ważną częścią Waszego życia jest muzyka i staramy się wykonać dla was instrumenty, które sprawią wam radość niezależnie od budżetu. Życzymy Wam wielu lat zadowolenia z waszej gitary LÂG.
Home    Produkty    Artyści    Gdzie kupić?    Katalog
Copyright © 2010 Lauda Audio