Nazwa Tramontane pochodzi od pomyślnego wiatru, który wieje w górach na południu Francji i znany jest z tego, że przepędza chmury i złą pogodę, czyniąc niebo ciemnobłękitnym i rozpogadzając oblicza ludzi. Seria Tramontane reprezentuje pięć lat postępu technicznego i kreatywnego. Naszym głównym celem było zbudowanie czegoś nowego i wyróżniającego się. 

Po pierwsze: brzmienie. Główne cechy tych instrumentów to naturalne, selekcjonowane i dobrze dobrane drewno i szczególna uwaga podczas jego ścinania, składania, suszenia, kontroli wilgotności i stabilizacji. Nie pomijamy żadnego szczegółu. Te dopracowane projekty, zaawansowane i harmonijne wykończenie i nowe kombinacje materiałów ukazują naszą pasję dla piękna na rynku, na którym wcześniej estetyka nie zawsze była brana pod uwagę. 

Główka Tramontane jest najbardziej rozpoznawalnym znakiem gitary Lâg. Jest klejnotem, charakterystyczną cechą, rozpoznawalną już z daleka. Jej top jest elegancko rzeźbiony z dwóch warstw szlachetnego drzewa (palisander lub heban) i wzbogacony o intarsję z logo Lâg wykonaną z prawdziwego klonu. Gitary Lâg pozwolą Ci wejść w świat wyrafinowanych kompozycji prawdziwego drewna. Od lamówek do markieterii rozety - w tym Krzyża Oksytanii, symbolu naszego regionu Francji - perfekcyjne połączenie materiałów i krzywizn podstrunnicy, mostek i stopka szyjki - wszystko to uwydatnione przez profilowane kształty korpusów. 

Jeśli chodzi o elektronikę, zwracamy uwagę na to, by zaoferować najlepiej brzmiące, najbardziej innowacyjne a jednocześnie wygodne w obsłudze preampy i equalizery dla muzyków na całym świecie. Służy temu analogowy przedwzmacniacz STUDIOLÂG z wbudowanymi ustawieniami. 

Łącząc wiedzę i doświadczenie w budowaniu gitar najwyższej jakości z technikami produkcji masowej, drużyna Lâg wstrząsa teraz rynkiem gitarowym dzięki serii Tramontane - lutnicza jakość i brzmienie dostępne są teraz dla wszystkich.
Home    Produkty    Artyści    Gdzie kupić?    Katalog
Copyright © 2010 Lauda Audio