Dzień dobry! Pozwólcie, że się przedstawię: jestem Michel Lâg-Chavarria, założyciel i główny lutnik firmy Lâg Guitars. Poświęciłem całe swoje życie muzyce i innym gatunkom sztuki (ale również mojej rodzinie i studiom). W szczególności pokochałem gitarę, lecz interesuję się również fotografią, poezją i naturą. 

W roku 1978, bogaty w ośmioletnie doświadczenie jako gitarzysta i wokalista w kilku francuskich zespołach popowych i rockowych, rozpocząłem szalony (lecz jakże ekscytujący) projekt stworzenia i produkcji wysokiej jakości gitar w Tuluzie - mieście na południu Francji znanym z artystów i bogatej sceny muzycznej. 

Zacząłem przez otwarcie sprawnego warsztatu naprawczego dla wszystkich instrumentów strunowych. Pozwolił mi on na zdobycie szerokiej wiedzy, doświadczenia i interesujących klientów, dzięki którym powstały modele Custom Shop. Następnie, dzięki pomocy zaprzyjaźnionych muzyków, którzy zbudowali marce reputację na scenie i w studio, udostępniliśmy nasze pierwsze modele dla dealerów i muzyków. Odniosły one spory sukces najpierw we Francji a następnie w całej Europie. 

Warsztat Lâg Haute Couture jest teraz zlokalizowany w Bédarieux, cudownym rejonie na południowym wschodzie Francji, nad Morzem Śródziemnym, pomiędzy winnicami i gajami oliwnymi. Filozofia naszej firmy była sprecyzowana od samego początku: unikanie stereotypów, obłędnych cen, instrumentów, które nie wnoszą nic nowego i (z pomocą doświadczonych techników i utalentowanych projektantów) wprowadzenie wyrafinowania i stylu do świata gitary. 

W roku 2002 poznałem Gérarda Garniera, prezydenta grupy Algam - największego dystrybutora sprzętu muzycznego we Francji. Spotkanie to było kamieniem milowym dla kreatywnej i międzynarodowej ewolucji marki. Wiemy, że jakość wymaga wyobraźni, czasu i ciężkiej pracy. Po ponad 25 latach wypełnionych pasją i poświęconych zdobywaniu doświadczenia, gitary Lâg wreszcie zawitały do USA - stało się to dzięki naszej współpracy z Korg USA.
Home    Produkty    Artyści    Gdzie kupić?    Katalog
Copyright © 2010 Lauda Audio